Porady na temat rękawic

Czym są rękawice chemoodporne?

Praca z czynnikami chemicznymi wymaga posiadania specjalnych środków chroniących dłonie. Jest to niezwykle istotne, ponieważ skóra dłoni dzięki temu nie zostanie zniszczona i będzie prezentowała się naprawdę bardzo dobrze. Należy jedynie określić z jakimi środkami chemicznymi będzie miała kontakt dana osoba, aby możliwe było odpowiednie dobranie tych. Rękawice chemoodporne dzielą się bowiem na różne rodzaje, które chronią przed konkretnymi substancjami chemicznymi. Dopasowanie ich jest bardzo istotne.

 

Rękawice do ochrony przed kwasem

Rękawice kwasoodporne stworzone są z bardzo grubego materiału. Dodatkowo materiał nie wchodzi w reakcje chemiczną z substancjami znanymi jako kwasy. Dzięki temu ochrona zapewniona przez tego typu rękawice stoi na wysokim poziomie. Dostępne są przy tym różne rodzaju rękawic tego typu. Różnią się one stopniem ochrony przed konkretnymi substancjami chemicznymi. Niektóre z nich znacznie lepiej chronią przed konkretnymi kwasami. Warto również wziąć to pod uwagę podczas kupowania tego typu produktów.

 

Rękawice chemoochronne

Są to produkty ogólnego przeznaczenia, które chronią podczas kontaktu z lekkimi substancjami chemicznymi. Nie poleca się stosowanie ich podczas kontaktu z ciężkimi substancjami chemicznymi, do których należą między innymi kwasy. Rękawice są również odporne na przebicia co jest gwarancją dodatkowej ochrony i znacznie mniejszej szansy na powstanie poważnych uszkodzeń skóry.

 

Rękawice chemoodporne

Rękawice tego typu sprawdzają się podczas prac z bardziej niebezpiecznymi substancjami chemicznymi niż rękawice chemoochronne. Przeznaczone są do prac lekkich i średnich z substancjami chemicznymi. Przy tym ich niewielka grubość daje bardzo pewny chwyt i doskonałe czucie dotykanych przedmiotów. Jest to bardzo duża zaleta tego typu produktów. Rękawice chronią również przed nadmiernym poceniem się rąk. Są to produkty do bardzo szerokiego zastosowania, które w swojej roli sprawdzają się znakomicie. Są one najpopularniejszym typem rękawic, które wykorzystywane są do prac z substancjami chemicznymi.

 

Rękawice jednorazowe

Dostępnych jest także wiele rękawic, które przeznaczone są do jednorazowego wykorzystania. Wykonane są one z różnych materiałów. Umożliwia to dobranie odpowiednich rękawic nawet przez osoby uczulone na konkretny rodzaj materiału. Dopasowanie ich do swoich potrzeb jest dzięki temu bardzo proste i komfortowe dla wszystkich osób. Często rękawice jednorazowe są także dopuszczone do prac z żywnością, gdzie też niejednokrotnie znajdują zastosowanie.

 

Rękawice lateksowe

Zapewniają one ochronę przede wszystkim podczas kontaktu z detergentami. Dlatego też najczęściej są stosowane przez personel sprzątający. Dzięki ochronie przed działaniem tego typu substancji skóra dłoni nie ulega przesuszaniu. Nawet po wielu godzinach pracy pozostaje ona w doskonałym stanie.

 

Rękawice ze specjalnym przedłużeniem

Na rynku dostępne są także rękawice ze specjalnym przedłużeniem na przedramię. Dzięki temu możliwa jest również ochrona skóry na wyższej części ręki. W ten sposób znacznie łatwiej wybrać najlepszy produkt dla siebie, który sprawdzi się w swojej roli doskonale i który to będzie bardzo korzystny i wygodny w użyciu.

 

Podsumowanie

Rękawice chemoodporne posiadają zatem bardzo wiele zastosowań i wykorzystywane są przez wiele osób. W ramach tego typu rękawic dostępne są zarówno te do bardzo lekkiej ochrony, jak i rękawice do kontaktu z bardzo niebezpiecznymi substancjami chemicznymi. Odpowiednie dobranie tych dla siebie jest zatem bardzo istotne i może dać fenomenalne rezultaty. Przede wszystkim praca jest znacznie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Nie trzeba bowiem stale uważać na różnego rodzaju substancje chemiczne.

Prosimy o komentarz