Porady na temat rękawic

Rękawice antyprzecięciowe

Rękawice antyprzecięciowe są jednymi z najczęściej stosowanych produktów do ochrony rąk. Chronią bowiem podczas pracy z ostrymi narzędziami. Występują przy tym w wielu wersjach, które zabezpieczają na różnym poziomie. Niektóre z produktów chronią nawet podczas pracy z piłami maszynowymi. Dzięki temu podnosi się w znaczącym stopniu komfort pracy oraz sama jej efektywność.

 

Dobranie rękawic do potrzeb

W przypadku kupowania rękawic dla pracowników najistotniejsze jest dobranie rękawic do potrzeb. Wybranie tych zapewniających ochronę na najwyższym poziomie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Są one bowiem bardzo grube i nie zapewniają dobrego czucia branych w ręce przedmiotów. Dlatego też przy wielu pracach korzystanie z nich nie będzie wygodne. Z kolei odwrotne działanie także nie jest polecane, ponieważ w niektórych sytuacjach ochrona może nie być wystarczająca.

Najbardziej istotne jest zatem dokładne sprecyzowanie swoich potrzeb i na tej podstawie wybranie najlepszych dla siebie produktów, które w swojej roli sprawdzą się doskonale i zapewnią bardzo dobrą ochronę skóry. Wybieranie ich jest tym samym strzałem w dziesiątkę i niesie za sobą mnóstwo zalet. Warto wybierać tego typu rozwiązania w swojej sytuacji.

 

Poziomy ochrony

Podstawowym sposobem na określenie ochrony dawanej przez konkretne rękawice jest sprawdzenie poziomu ochrony. Poziomy określane są od 1 do 5, gdzie najwyższy zapewnia najlepszą ochronę. Wszystkie rękawice posiadają określone poziomy odporności na ścieranie, przecięcia, przekłucia, itd.

 

Rękawice powlekane

Dla zapewnienia lepszej ochrony niektórzy producenci zdecydowali się na zastosowanie rękawic powlekanych, które w swojej roli sprawdzają się bardzo dobrze. Dzięki specjalnemu pokryciu rękawice chronią na wyższym poziomie. Nie tracą przy tym na komforcie stosowania ich.

 

Rękawice dla przemysłu spożywczego

Na rynku dostępne są także rękawice, które przeznaczone są w głównej mierze dla osób pracujących w przemyśle spożywczym. Ich główne zalety to lekkość oraz doskonałe czucie dotykanych przedmiotów. Tym samym rękawice tego typu sprawdzają się w swojej roli doskonale i stosowanie ich jest naprawdę bardzo korzystne. Ochrona przed przecięciami w ich przypadku również stoi na dość wysokim poziomie co jest dużą zaletą postawienia na tego typu produkty. Osoby pracujące z żywnością powinny jak najbardziej postawić na takie rękawice, które sprawdzają się w swojej roli doskonale.

 

Rękawice z ochroną przedramienia

Dla zapewnienia jeszcze większej ochrony pojawiły się także rękawice ze specjalną ochroną przedramienia. Taka ochrona to maksymalne korzyści i zadowolenia z postawienia na tego typu produkty. Praca jest bowiem w pełni bezpieczna, a ochrona stoi na najwyższym poziomie. Można zatem w pełni skupić się na swoich obowiązkach, a nie zagrożeniach z tymi związanymi.

 

Rękawice wykonane z kevlaru

Włókno węglowe znalazło zastosowanie także przy produkcji rękawic, gdzie sprawdziło się doskonale. Dzięki zastosowaniu go możliwe jest tworzenie bardzo lekkich, a zarazem trwałych rękawic, które zapewniają wysoką ochronę przed przecięciami. Warto je tym samym jak najbardziej wybierać i korzystać z nich. Stosowanie takich rozwiązań może dać bardzo dobre rezultaty i może być bardzo opłacalne dla każdej osoby.

 

Podsumowanie

Dobre dopasowanie rękawic antyprzecięciowych może dać bardzo wiele. Każdy pracodawca powinien pamiętać, że jest to kwestia bezpieczeństwa jego pracowników i ich efektywności. Warto zatem idealnie dobrać produkty do ich potrzeb. Dzięki temu osoby wykonujące dane obowiązki będą mogły w pełni skupić się na swoich zadaniach.

Prosimy o komentarz