Porady na temat rękawic

Zastosowanie rękawic w zależności od materiału

Rękawice ochronne to jeden z najpopularniejszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom. Dodatkowo przydają się one w praktycznie każdym rodzaju działalności i są naprawdę bardzo popularne i bardzo często wykorzystywane. Mogą one chronić bądź ręce przed utratą palców bądź po prostu przed powstawaniem na tych bardzo poważnych zabrudzeń. Wykorzystanie tego typu produktów ma zatem jak najbardziej sens. Konieczne jest jednak odpowiednie dobranie tych do odpowiednich zadań. Przedstawiamy zatem najpopularniejsze rodzaje tego typu rękawic oraz ich zastosowanie.

 

Rękawice lateksowe

Rękawice tego typu są produktami jednorazowymi. Sprzedawane są w bardzo dużych opakowaniach, w których znajduje się wiele sztuk tego typu produktów. Stosowane są w głównej mierze w gastronomii i branży medycznej. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed dostaniem się zabrudzeń do produktów, z którymi ma się kontakt rękami. Zapewniają one pełną sterylność. Alternatywą dla nich są rękawice nitrylowe bądź winylowe.

 

Rękawice foliowe

Podobnie jak rękawice lateksowe są to produkty jednorazowe. Różnicą jest fakt, że rękawice foliowe nie przylegają bardzo mocno do skóry. Dzięki nim możliwa jest ochrona skóry dłoni przed zabrudzeniami. Stosowane są one przede wszystkim w gastronomii oraz w warunkach domowych. Można je wykorzystać między innymi podczas farbowania włosów, aby nie pojawiły się na skórze trudne do zmycia przebarwienia.

 

Rękawice gumowe

Znacznie solidniejsze są rękawice gumowe, które chronią skórę rąk przed działaniem różnego rodzaju środków chemicznych. Dzięki temu ta nie zostanie zniszczona i nie będzie stale się przesuszać. Rękawice tego typu doskonale chronią między innymi podczas sprzątania za pomocą silnych środków chemicznych.

 

Rękawice dzianinowe

Rękawice dzianinowe wykonuje się z mieszanki poliestru i bawełny. Rękawice tego typu zapewniają znacznie wyższą ochronę rąk od poprzednich produktów. Ich konstrukcja powoduje, że są to produkty znacznie bardziej odporne na wszelkiego rodzaju rozdarcia. Zapewniają również bardzo pewny chwyt wszystkich przedmiotów. Możliwe jest także wielokrotne stosowanie ich co także jest ich bardzo dużą zaletą.

 

Rękawice skórzane

Rękawice wykonane ze skóry naturalnej stosowane są między innymi w przemyśle ciężkim. Zapewniają bardzo dużą ochronę rąk przed przecięciami oraz różnego rodzaju uszkodzeniami. Często posiadają także specjalne przedłużenie na przedramię, które dodatkowo chroni narażoną na uszkodzenia część ręki. Są one tym samym wykorzystywane przez osoby najbardziej narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

 

Pozostałe rodzaje rękawic

Na rynku pojawiają się także produkty specjalistyczne, które przeznaczone są do konkretnego rodzaju prac. Niektóre z nich stosowane są na przykład podczas cięcia stali czy różnego rodzaju blach. Posiadają one solidniejszą konstrukcję i chronią w bardzo dużym stopniu przed wszelkiego rodzaju przecięciami. Wykorzystanie ich tym samym daje bardzo duże bezpieczeństwo.

Osobnym typem rękawic są również te stosowane przez elektryków. Osoby mające kontakt z prądem elektrycznym muszą bowiem posiadać specjalną ochronę przed porażeniem.

Bardzo popularne są również rękawice kuchenne, dzięki którym możliwe jest chwytanie bardzo gorących naczyń.

 


Rodzajów rękawic jest zatem bardzo wiele i znajdują one zastosowanie w bardzo wielu branżach. Są one bardzo często wykorzystywane przez różne osoby i zapewniają one doskonałą ochronę. Każdy pracodawca powinien tym samym zapoznać się z dostępnymi na rynku produktami i w ten sposób wybrać najlepsze dla siebie. Produkty, które w swojej roli sprawdzą się doskonale i zapewnią ochronę na bardzo wysokim poziomie. Stosowanie ich może dać bardzo dobre rezultaty.

Prosimy o komentarz